Flytning af hjemmeside/undermenuer

Klubbens hjemmesider har indtil for nylig haft hjemme på webhotellet Surftown. Surftown er nu opkøbt af UnoEuro og alle Surftowns aktiviteter bliver/er flyttet til UnoEuro.

Under flytningen har det ikke altid været muligt at komme på klubbens hjemmeside og nu har det også vist sig, at nogle af henvisningerne, man får på Google, når man søger på MB 1943 eller MBK 1943, desværre er til de gamle links, der ikke længere er aktive.

Hvis du søger på MBK 1943 på Google og derefter benytter muligheden ‘Website‘ i den reklame, der dukker op, burde det være muligt at få kontakt til klubbens hjemmeside.

Direkte link er for øjeblikket https://motorbaadsklubbenaf1943.dk/wordpress/

—–

Jeg har erfaret, at en del medlemmer også har haft problemer med at komme ind i undermenuerne, når de bruger mobiltelefoner. Når der skal vælges en undermenu, er der både en lille sort pil i venstre side og en hvid pil i en rød firkant til højre. Det er den hvide pil i en rød firkant, der skal bruges.

 

Jeg vil selvfølgelig hurtigst muligt få rettet fejlene og beklager de problemer, de har givet.

 

Mvh Tom